Krótka historia marki, czyli dlaczego powstał Garden Box?

Sezon wiosna-lato 2017 z pewnością zapisze się w moim kalendarzu wielkimi literami. Mam nadzieję, że dla Was okaże się równie ważny, bo właśnie teraz zaczynam wielką przygodę z Garden Box … i Was zabieram ze sobą! 🙂

Kocham piękne ogrody, ale też doskonale wiem, jak trudno jest efektownie zaaranżować przestrzeń wokół domu. Pewnie nie raz stawaliście przed dylematem: które rośliny będą prezentować się dobrze na froncie ogrodu, a które lepiej nadadzą się do strefy wypoczynkowej, jak łączyć kolory i faktury kwiatów, w jakim zagęszczeniu sadzić rośliny oraz jak je ze sobą zestawiać, by kompozycje kwitły jak najdłużej. To tylko niektóre problemy, z jakimi borykają się wszyscy, którzy chcą samodzielnie stworzyć swój mały raj na ziemi. Wychodząc naprzeciw tym trudnościom, stworzyłam kolekcję gotowych aranżacji, dzięki którym urządzicie swój ogród w niepowtarzalnym stylu, a przy tym zrobicie to bardzo szybko i z łatwością.

Projektując tegoroczną kolekcję Garden Box, koncentrowałam się na ukazaniu jak najszerszej palety rozwiązań aranżacyjnych. Starałam się dopieścić Was bogactwem kolorów, obfitością kształtów i feerią różnorodnych faktur, stąd wśród moich propozycji na obecny sezon znalazło się aż sześć kompozycji w najmodniejszych stylizacjach.  Każda z nich utrzymana jest w odmiennym charakterze i prezentuje inny styl w sztuce ogrodowej, a to daje naprawdę duże możliwości aranżacyjne. Poznajcie moje pomysły na ogród i wybierzcie swój Garden Box! 🙂

∗∗∗

Ogród angielski

Ogród angielski

Anglicy opanowali sztukę architektury krajobrazu do perfekcji, nic więc dziwnego, że kształtowane przez nich ogrody uznawane są za jedne z najpiękniejszych. Prawdziwy angielski ogród jest niezwykle ozdobny: bujny i nasycony pięknie kwitnącymi roślinami, a dodatek geometrii sprawia, że całość wygląda bardzo intrygująco. Wszystkie te cechy odnajdziecie w zaprojektowanej przeze mnie kompozycji. Czy nie macie ochoty na romantyczny ogród utrzymany w klimacie angielskiej posiadłości?

∗∗∗

Ogród wokół drzewa

Cieniste zakątki ogrodu bywają najtrudniejsze do zagospodarowania, dlatego postanowiłam zrobić to za Was. Bardzo chciałam, aby kompozycja sprawiała wrażenie lekkiej i zwiewnej, dlatego bazowałam na gatunkach o ażurowym pokroju: wietlicach, orlikach i kosmatkach. Do tego zestawienia dodałam funkie, które świetnie kontrastują z pozostałymi roślinami, a przez to nadają rabacie wyrazistości. Zwróćcie uwagę na wykorzystane kolory: podstawą są biele i słoneczne zielenie, które ładnie rozświetlają zacienione miejsca w ogrodzie. Takie rozwiązanie sprawia, że otoczenie staje się bardziej przestronne.

∗∗∗

Ogród frontowy

Główne wejście to wizytówka domu, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio je wyeksponować. Moja propozycja ogrodu frontowego opiera się na klasycznym rozwiązaniu, którego głównym atutem jest symetria i harmonia. Podstawą jest strzyżony żywopłot bukszpanowy, ujmujący różaną kompozycję w kwadratowe ramy. Dobrałam gatunki tak, by rabata pozostawała atrakcyjna praktycznie przez cały rok. Dodatkowym plusem kompozycji są jej niewielkie wymiary, dzięki czemu zmieści się w każdym ogrodzie.

∗∗∗

Ogród biały

Moduł rabaty ogrodu białego z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom ponadczasowej elegancji. Biel kwiatów w towarzystwie intensywnie zielonych liści ożywia przestrzeń, ale też optycznie ją powiększa. Monochromatyczne zestawienie urozmaiciłam całą paletą rozmaitych kształtów i faktur roślin, dzięki czemu kompozycja nabiera dynamiczności.

∗∗∗

Ogród nowoczesny

Mniej znaczy więcej – ta myśl towarzyszyła mi podczas projektowania ogrodu nowoczesnego. Postawiłam tu na proste zestawienie trzech gatunków roślin, które w swoim towarzystwie wyglądają bardzo interesująco. Minimalistyczna kompozycja będzie świetnym rozwiązaniem w małych, miejskich ogrodach, jak również w dużych przestrzeniach utrzymanych w nowoczesnym klimacie.

∗∗∗

Ogród polski

Ogród polski, który dla Was przygotowałam jest kwintesencją prawdziwego, tradycyjnego ogrodu na wsi. Feeria barw, gąszcz kwiatów, unoszący się w powietrzu słodki zapach lata – to wszystko przywołuje najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. Czy nie macie ochoty stworzyć u siebie sielskiego zakątka?

2017-09-19T10:20:55+00:00

Dołącz do rodziny Garden Box!

CLOSE