Zaprojektujemy twoją przestrzeń

Zajmujemy się projektowaniem ogrodów, rabat kwiatowych i terenów zieleni. Wykonujemy projekty koncepcyjne, wykonawcze oraz prowadzimy nadzór wykonawczy. Jeżeli spodobały Ci się nasze prace i chciałabyś/chciałbyś, abyśmy zrobili projekt dla Ciebie to zapraszamy do kontaktu 🙂

Napisz lub zadzwoń:

sklep(małpa)gardenbx.pl
+48 574-75-098
https://www.facebook.com/GardenBx/

Jak może wyglądać Twój ogród?

Zobacz wizualizacje VR3D

Zaczarowany zakątek
Zaczarowana KRaina
W Czarującej Krainie
Spełnione Marzenia
W Czarującej Krainie
Romantyczne Chwile
W nastrojowym zaciszu
Oaza Relaksu

Nasza ostatnia realizacja

Projekt koncepcyjny zagospodarowania terenów zieleni wokół centrum dystrybucyjnego największej polskiej firmy odzieżowej LPP SA, właściciela marek Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay

Przedstawiony projekt koncepcyjny zagospodarowania terenu o wielkości około 900 m2 przedstawia pierwszy element z planowanych ponad 32 000 m2 wokół centrum dystrybucyjnego firmy LPP SA. W projekcie postawialiśmy na środowisko, nowoczesność i komfort użytkownika.

Naszym zadaniem było zaprojektowanie przestrzeni z uwzględnieniem wymogów stawianych w systemie certyfikacji wielokryterialnej Well oraz Leed. Opracowując koncepcję skupiliśmy się przede wszystkim na takich zagadnieniach jak ergonomia przestrzeni, zdrowie i komfort użytkowników, podkreślenie lokalnego krajobrazu, zrównoważona gospodarka wodna i energetyczna oraz ochrona środowiska.

Zaproponowana koncepcja to współczesna interpretacja kaszubskiego krajobrazu wpisanego w zupełnie odmienny i obcy kontekst przestrzenny. Silnie zgeomatryzowane otoczenie złagodziliśmy swobodnymi liniami, których kształt wyznacza podstawę kompozycji i decyduje o jej ostatecznym charakterze. Miękkie krawędzie dzielą funkcjonalnie przestrzeń, wyodrębniają ergonomiczny przebieg komunikacyjny i sprawiają, że staje się ona łatwo dostępna z każdej strony. Kontrą dla eliptycznych kształtów są proste pasy wyznaczające kilka kluczowych stref wypoczynkowych, które wyposażyliśmy w drewniane ławy o minimalistyczne formie.

Bezpośrednim nawiązaniem do regionu jest zaproponowana zieleń w postaci łąk kwietnych, które nie tylko odzwierciedlają lokalny krajobraz, ale przede wszystkim stanowią bardzo ekologiczne rozwiązanie wspierające ochronę środowiska. W kluczowych miejscach przewidziane są nasadzenia drzew, pasy żywopłotów o różnej wysokości oraz ściany z bluszczu, które razem mają za zadanie maksymalnie odseparować projektowany teren od nieatrakcyjnego otoczenia zajętego przez parkingi i zdominowanego przez pojazdy. Odpowiedni skład gatunkowy i właściwa lokalizacja zieleni stworzy zasłonę zapewniającą naturalną ochronę przed kurzem, zanieczyszczeniami powietrza i hałasem.