Architekt krajobrazu

Projektowanie ogrodów i terenów zieleni

Zajmujemy się projektowaniem ogrodów, rabat kwiatowych i terenów zieleni wokół domów i firm. Jeżeli spodobała Ci się nasza praca zapraszamy do kontaktu 🙂

Napisz lub zadzwoń:

sklep(małpa)gardenbx.pl
+48 574-750-098
https://www.facebook.com/GardenBx/

Projekt ogrodu wokół tarasu

Projekt terenów zieleni wokół przedsiębiorstwa

Projekt koncepcyjny dla LPP SA, właściciela marek Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay

Przedstawiony projekt koncepcyjny zagospodarowania terenu o wielkości około 900 m2 przedstawia pierwszy element z planowanych ponad 32 000 m2 wokół centrum dystrybucyjnego firmy LPP SA. W projekcie postawialiśmy na środowisko, nowoczesność i komfort użytkownika.

Naszym zadaniem było zaprojektowanie przestrzeni z uwzględnieniem wymogów stawianych w systemie certyfikacji wielokryterialnej Well oraz Leed. Opracowując koncepcję skupiliśmy się przede wszystkim na takich zagadnieniach jak ergonomia przestrzeni, zdrowie i komfort użytkowników, podkreślenie lokalnego krajobrazu, zrównoważona gospodarka wodna i energetyczna oraz ochrona środowiska.

Zaproponowana koncepcja to współczesna interpretacja kaszubskiego krajobrazu wpisanego w zupełnie odmienny i obcy kontekst przestrzenny. Silnie zgeomatryzowane otoczenie złagodziliśmy swobodnymi liniami, których kształt wyznacza podstawę kompozycji i decyduje o jej ostatecznym charakterze. Miękkie krawędzie dzielą funkcjonalnie przestrzeń, wyodrębniają ergonomiczny przebieg komunikacyjny i sprawiają, że staje się ona łatwo dostępna z każdej strony. Kontrą dla eliptycznych kształtów są proste pasy wyznaczające kilka kluczowych stref wypoczynkowych, które wyposażyliśmy w drewniane ławy o minimalistyczne formie.

Bezpośrednim nawiązaniem do regionu jest zaproponowana zieleń w postaci łąk kwietnych, które nie tylko odzwierciedlają lokalny krajobraz, ale przede wszystkim stanowią bardzo ekologiczne rozwiązanie wspierające ochronę środowiska. W kluczowych miejscach przewidziane są nasadzenia drzew, pasy żywopłotów o różnej wysokości oraz ściany z bluszczu, które razem mają za zadanie maksymalnie odseparować projektowany teren od nieatrakcyjnego otoczenia zajętego przez parkingi i zdominowanego przez pojazdy. Odpowiedni skład gatunkowy i właściwa lokalizacja zieleni stworzy zasłonę zapewniającą naturalną ochronę przed kurzem, zanieczyszczeniami powietrza i hałasem.

Jak może wyglądać Twój ogród?

Zobacz wizualizacje VR3D

Zaczarowany zakątek
Zaczarowana KRaina
W Czarującej Krainie
Spełnione Marzenia
W Czarującej Krainie
Romantyczne Chwile
W nastrojowym zaciszu
Oaza Relaksu