Aranżacja rodzinnego ogrodu 10 arów

Oto aranżacja rodzinnego 10 arowego ogrodu, czyli działki o powierzchni 1000 m2. Projekt opracowaliśmy z myślą o rodzinnie i ekologicznym podejściu do życia. Wydzieliliśmy funkcjonalne strefy, które można zaadaptować do własnych potrzeb i wielkości działki. Oznacza to, że projekt ogrodu jest modułowy. Dzięki zastosowaniu modułowych rabat ogrodowych, odpowiedniemu zaplanowaniu ścieżek komunikacyjnych oraz stref funkcjonalnych, możemy ogród dostosować do różnej wielkości działki – od 800 m2 do 1200 m2.

Aranżacja rodzinnego ogrodu

Aranżacja rodzinnego ogrodu – 10 arów nr 3

Czym jest gotowy projekt ogrodu?

Nasze gotowe projekty ogrodów to w pełni profesjonalnie aranżacje ogrodowe, nie ustępujące projektom indywidualnym. Dostępne są do pobrania zaraz po opłaceniu zamówienia (dokument PDF), a ich cena, ze względu na możliwość wielokrotnego zastosowania, jest znacząco niższa niż w przypadku zleceń indywidualnych. Projekty opracowane są w taki sposób, aby można było je przekazać firmie wykonawczej lub zrealizować je samodzielnie. W dokumentacji znajdują się niezbędne informacje, z którymi wykonasz ogród i później zadbasz o niego w kolejnych latach.

Strefy funkcjonalne:

 1. Ogród posiada w części centralnej dużą przestrzeń rekreacyjną zaplanowaną pod kątem zabaw z dziećmi. Można na niej zaplanować basen, plac zabaw, czy nieduże boisko. Wydzielenie przestrzeni w tym miejscu pozwala na obserwacje pociech zarówno z domu jak i innych części ogrodu, więc możemy mieć je stale na oku.
 2. W projekcie zaplanowaliśmy strefę warzywną i miejsce na kompostownik. Jest to nasza propozycja aranżacji niedużego warzywnika, w którym możemy posadzić warzywa, które będą spełniać nasze codzienne wymagania, a do tego będą w pełni ekologiczne i zdrowe. W rogu działki zaplanowaliśmy również kompostownik. Dzięki temu np. z liści i trawy będzie można przygotować ekologiczny i naturalny kompost do warzywników.
 3. Rabaty ogrodowe: wykorzystanie rabat ogrodowych Garden Box pozwala na szybkie dostosowanie ogrodu do własnej wielkości działki. Pamiętaj, że to nasza propozycja ogrodu, możesz zawsze zmienić rabaty na inne, bardziej pasujące do twoich potrzeb 🙂
 4. Taras rekreacyjny – zaplanowaliśmy dodatkowe miejsce na taras rekreacyjny, na którym można zjeść rodzinny obiad lub ewentualnie przekształcić go w miejsce spotkań dorosłych na przykład na grilla lub ognisko. Pamiętaj, że nasza aranżacja ogrodu jest modułowa. Oznacza to, że możesz zrezygnować z tarasu i powiększyć część rekreacyjną do ponad 200 m2.
 5. Ścieżki komunikacyjne zaplanowane są w liniach prostych. Dzięki takiemu rozwiązaniu w bardzo prosty sposób można je pomniejszyć lub powiększyć dostosowując do własnych potrzeb.

Aranżacja rodzinnego ogrodu

Aranżacja rodzinnego ogrodu – 10 arów nr 3

Aranżacja rodzinnego ogrodu

Aranżacja rodzinnego ogrodu – 10 arów nr 3

Dodatkowe atuty projektu:

 • Rabaty kwiatowe dobrane pod kątem nasłonecznienia.
 • Wieloletnie rośliny – nie musisz martwić się o ich wykopywanie na zimę.
 • Niskie wymagania pielęgnacyjne – ograniczają się do wiosenno-jesiennych porządków.

Gotowe projekty ogrodów to:

 • Oszczędność czasu i pieniędzy – projekt jest gotowy do realizacji, co pozwala uniknąć błędów i zbędnych wydatków.
 • Gwarancja piękna i funkcjonalności – projekt stworzony przez doświadczonych projektantów.
 • Możliwość adaptacji – dopasuj ogród do swoich potrzeb i preferencji.

Spis materiałów i polecanych produktów:

Inne ciekawe artykuły:

Jak poprawić ziemię gliniastą na rabatę ogrodową?

Projekt ogrodu 10 arów nr 1

Projekt ogrodu 10 arów nr 2